Hírek
admin
- Iskolai élet
Szakmát szerzők és érettségizők is ballagtak a Sárváriból
Május elején közel 600 új szakembert indít útjára a Heves Vármegyei Szakképzési Centrum. Legtöbben a turizmus-vendéglátás ágazatot erősítik friss munkaerőként, de jelentős a specializált gép- és járműgyártás ágazat, a gépipar és az építőipar végzőseinek s

A Szakképzési Centrum Sárvári Kálmán Technikumában négy osztály sorakozott föl az udvaron, hogy szüleik, barátaik tekintetétől kísérve elköszönjenek társaiktól és iskolájuktól.
A végzősöket verses, zenés műsorral búcsúztatták el, majd az igazgató asszony bíztató gondolataival folytatódott az ünnepség. Az évek során kiemelkedő tanulmányi eredményt elérők, közösségi munkát végzők jutalomban részesültek.
Hétfőtől a ballagók megkezdték érettségi, illetve szakmai vizsgáikat: az iskolában 109-en szakmai vizsgán vesznek részt, 44 diákra pedig az érettségi vár. Többen is vannak olyanok, akik előrehozott érettségit tesznek akár több tárgyból is.
A sárvárisok ballagásán részt vett a Heves Megyei Hírlap is, tudósítását ITT olvashatjátok.
KAPCSOLÓDÓ HÍREK
Szakmai workshopok a szakképzés megújításáért Egerben
Két egymáshoz kapcsolódó szakmai workshopnak adott otthont a Heves Vármegyei Szakképzési Centrum
HVSZC

Kossuthos siker az országos döntőn
Első hely IV. Kossuth Zsuzsanna Nemzeti Egészségügyi Szakképzési Versenyen
HVSZC

Dr. Habis György Eger Városi Német Nyelvi Szépkiejtési Emlékverseny 14. alkalommal a Sárváriban
Középfokú intézmények diákjai vetélkedtek
HVSZC

